Ιούνιος 2019 - "e-Waste Around Us"

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 11 Ιουνίου 2019

Μήνας διάχυσης ο Ιούνιος για το project μας! Συμμετείχαμε στον διαγωνισμό Bravo Schools και πήραμε διάκριση ως η καλύτερη συμμετοχή του 12ου Παγκόσμιου στόχου Βιώσιμης ανάπτυξης του ΟΗΕ.

Ενταχθήκαμε, επίσης, στο ΔΙΚΤΥΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΡΕΣΒΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ του ΟΗΕ(inactionSGDs SchoolsClub). Γίναμε μέρος ενός παγκόσμιου Δικτύου Σχολείων!

Άρθρο για το έργο μας δημοσιεύθηκε σε τοπικές εφημερίδες του Δήμου μας, στο eduadvisor.gr αλλά και σε εφημερίδες του Δήμου Κηφισιάς.

Συγχαρητήρια και ένα μεγάλο "Ευχαριστώ" σε όλους τους μαθητές του Ε2 για την υπέροχη συνεργασία μας και την καταπληκτική δουλειά τους!

Η δασκάλα ΤΠΕ

Πατήστε εδώ για το άρθρο της εφημερίδας Fx-news σχετικά με το έργο μας.

Πατήστε εδώ για το άρθρο της εφημερίδας "Πολίτης".

Πατήστε εδώ για το άρθρο στο eduadvisor.gr

Πατήστε εδώ για το άρθρο στον "Τύπο Κηφισιάς".

Πατήστε εδώ για το άρθρο στη "Βορεινή".

Ως αποχαιρετιστήριο event, στις 11 Ιουνίου 2019, συμμετείχαμε σε live meeting με τα άλλα 2 συνεργαζόμενα ελληνικά σχολεία (2ο ΔΣ Νέας Ερυθραίας και 8ο ΔΣ Κηφισιάς) παίζοντας online kahoot κουίζ με θέμα την ανακύκλωση ηλεκτρ(ον)ικών συσκευών. Ήταν μία αξέχαστη για όλους μας εμπειρία!