Συμμετοχή του σχολείου μας στο 11ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 05 Μαΐου 2022

Το σχολείο μας συμμετέχει και φέτος στο 11ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας. Συγκεκριμένα, οι μαθητές του ΣΤ1' τμήματος θα παρουσιάσουν το επιτραπέζιο ψηφιακό παιχνίδι τους "Το κλίμα αλλάζει...αλλάζω ζωή!" ενώ οι μαθητές του ΣΤ2' το video που δημιούργησαν σχετικά με τον διαδικτυακό σχολικό εκφοβισμό "Press Delete to Cyberbullying". Οι παρουσιάσεις μας θα γίνουν την Παρασκευή 13 Μαΐου 2022 το πρωί διαδικτυακά με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τον κο Μακρή Ιωάννη, την κα Σκιαδά Σταυρούλα και την κα Γιαννοπούλου Διονυσία.

Δείτε στην επίσημη ιστοσελίδα του Φεστιβάλ τα έργα μας, πατώντας εδώ.

11o Digifest 2022