Το σχολείο μας στο 10ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας 2021!

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 18 Απριλίου 2021

Την Παρασκευή 16 Απριλίου μαθητές των τμημάτων Ε2 και ΣΤ1 παρουσίασαν τις ψηφιακές δημιουργίες τους σε εκπαιδευτικούς και μαθητές σχολείων της Αττικής στο 10ο Φεστιβάλ Μαθητικής Ψηφιακής Δημιουργίας. Η ομάδα των μαθητών του τμήματος ΣΤ1 παρουσίασε το online επιτραπέζιο παιχνίδι "Safer Internet", το οποίο αποτελεί ήδη μέρος του εκπαιδευτικού υλικού πρωτοβάθμιας του SaferInternet4Kids.gr, ενώ η ομάδα μαθητών του Ε2 παρουσίασε το video "Say NO to bullying" που δημιουργήθηκε στα πλαίσια του διαγωνισμού "Λέμε όχι στον σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό" του Βρετανικού συμβουλίου.

Ο διευθυντής του σχολείου κος Ιωάννης Μακρής, η εκπαιδευτικός Πληροφορικής κα Σταυρούλα Σκιαδά και οι μαθητές Ραφαήλ Κ., Αναστασία Μ., Δημήτρης Π., Όλγα Σ., Μελίνα Φ., Λεωνίδας Α., Βασίλης Α., Στέλλα Β. και Γεωργία Κ. δέχτηκαν τα συγχαρητήρια της οργανωτικής επιτροπής του Φεστιβάλ, όχι μόνο για τις υπέροχες δημιουργίες τους και την άψογη παρουσίασή τους αλλά και για τα μηνύματα που κατάφεραν να περάσουν μέσα από αυτά τα ψηφιακά έργα σε γονείς και μαθητές!

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, που μας έκαναν περήφανους με την συμπεριφορά τους κατά τη διάρκεια του Φεστιβάλ αλλά και για την όρεξη και τον κόπο που κατέβαλαν για την υλοποίηση αυτών των έργων, κάτω από δύσκολες συνθήκες πανδημίας και διαδικτυακών μαθημάτων!

Δείτε τα έργα μας στην επίσημη ιστοσελίδα του Φεστιβάλ εδώ

festival present