Say NO to Bullying

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 24 Μαρτίου 2021

Στα πλαίσια του σχολικού διαγωνισμού "Λέμε όχι στον σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό", που διοργανώνει το British Council και το Διεθνές κέντρο Ολυμπιακής εκεχειρίας με την υποστήριξη της Samsung Hellas, οι μαθητές του Ε2 (Ραφαήλ Κ., Αναστασία Μ., Δημήτρης Π., Όλγα Σ. και Μελίνα Φ.) δημιούργησαν ένα video με τη βοήθεια της εκπαιδευτικού Πληροφορικής κας Σταυρούλας Σκιαδά. Με τη δημιουργία τους αυτή, οι μαθητές θέλησαν να παρουσιάσουν όχι μονο τις διάφορες μορφές ενδοσχολικής βίας αλλά και να υποδείξουν τρόπους αντιμετώπισής τους. Συμβουλεύουν λοιπόν όλα τα παιδιά να μιλήσουν: Μίλα στους δασκάλους σου! Μίλα στους γονείς σου! Μίλα στις αρχές!

Το μήνυμa, που μας στέλνουν μέσα από την υπέροχη προσπάθειά τους, είναι:

Λέμε ΟΧΙ στον εκφοβισμό, λέμε ΝΑΙ στον αλληλοσεβασμό!

Πατήστε στην εικόνα για να παρακολουθήσετε το video τους...

sayNOtoBullying