Μάρτιος 2020 - STEM On Board

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 09 Ιουνίου 2020

1. Σε μία πολύ όμορφη live συνάντηση με τα συνεργαζόμενα σχολεία, οι μικροί eTwinners μας έπαιξαν ένα Kahoot game σχετικό με την ασφάλεια στην πόλη. Επίσης, παρουσιάστηκαν τα έργα των ομάδων S και εμείς με πολλή περηφάνια δείξαμε την τρισδιάστατη μακέτα μας με την αερογέφυρα και τη διάβαση πεζών!

CITY SAFETY QUIZ

kahoot game

2. Η διάχυση του έργου της ομάδας T ξεκίνησε! Τα κορίτσια μας παρουσίασαν στους συμμαθητές τους το Scratch game, που έφτιαξαν μαζί με τους μαθητές του 8ου ΔΣ Κηφισιάς, σχετικά με την ανακύκλωση και όλοι μαζί βοήθησαν τον HeRobot να συλλέξει τα ηλεκτρ(ον)ικά απόβλητα.

S team dissem