Δημιουργίες με EasyLogo από την Ε' - Μάιος 2018

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 04 Ιουνίου 2018

Οι μαθητές της Ε τάξης έμαθαν να προγραμματίζουν στην γλώσσα EasyLogo, ένα οπτικό περιβάλλον προγραμματισμού Logo-like, με το οποίο μπορούμε να δημιουργήσουμε σχέδια με βάση γεωμετρικές γραμμές. Είναι κατάλληλο για μαθητές Δημοτικού, τους προετοιμάζει για την γλώσσα Logo που θα διδαχθούν στο Γυμνάσιο και έχει αναπτυχθεί απότο Department of Informatics Education, Comenius University of Bratislava.

Πατήστε στις εικόνες (ανάλογα με το τμήμα) για να δείτε τα ελεύθερα σχέδια, που δημιούργησαν, χρησιμοποιώντας όλες τις εντολές που διδάχθηκαν στο μάθημα των Τ.Π.Ε.:

Ε1                                      Ε2