Β΄ τάξη - Γιορτή Χριστουγέννων

Δημιουργηθηκε στις Σάββατο, 30 Δεκεμβρίου 2023

Γονείς, παππούδες, γιαγιάδες, δάσκαλοι και μαθητές είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν τη χριστουγεννιάτικη παράσταση που προετοίμασαν και παρουσίασαν οι μαθητές της Β΄ τάξης.

Η αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας γέμισε χαρούμενες φωνές, χριστουγεννιάτικες μελωδίες, ευχές, τραγούδια και χριστουγεννιάτικη «μαγεία».

Στην υπέροχα στολισμένη σκηνή ανέβηκαν  κυράδες, αγγελάκια, χιονονιφάδες, καλικαντζαράκια και αστέρια που μέσα από τις περιπέτειές τους μας βοήθησαν να νιώσουμε το νόημα των Χριστουγέννων.

Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κέρδισαν το θερμότερο χειροκρότημα όλων.

Σκηνικό παραστάσης