Γιορτή 25ης Μαρτίου 2024

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 27 Μαρτίου 2024

Νιώσαμε όλοι περήφανοι παρακολουθώντας τη γιορτή της 25ης Μαρτίου 2024 από τους μαθητές μας, της ΣΤ τάξης. Αυτήν την ημέρα, αναβιώσαμε τη μνήμη των ηρώων που θυσίασαν τη ζωή τους για να μας δώσουν το δώρο της ελευθερίας.

Η επέτειος της 25ης Μαρτίου δεν είναι απλά μια ημέρα για γιορτή και παρέλαση. Είναι μια ημέρα που μας υπενθυμίζει τη σημασία της ανθρώπινης αξιοπρέπειας, της ανθρώπινης ανθεκτικότητας και της αποφασιστικότητας στο πρόσωπο της καταπίεσης και της αδικίας. Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές μας.

giorti 25

Β΄ τάξη - Γιορτή Χριστουγέννων

Δημιουργηθηκε στις Σάββατο, 30 Δεκεμβρίου 2023

Γονείς, παππούδες, γιαγιάδες, δάσκαλοι και μαθητές είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν τη χριστουγεννιάτικη παράσταση που προετοίμασαν και παρουσίασαν οι μαθητές της Β΄ τάξης.

Η αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας γέμισε χαρούμενες φωνές, χριστουγεννιάτικες μελωδίες, ευχές, τραγούδια και χριστουγεννιάτικη «μαγεία».

Στην υπέροχα στολισμένη σκηνή ανέβηκαν  κυράδες, αγγελάκια, χιονονιφάδες, καλικαντζαράκια και αστέρια που μέσα από τις περιπέτειές τους μας βοήθησαν να νιώσουμε το νόημα των Χριστουγέννων.

Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κέρδισαν το θερμότερο χειροκρότημα όλων.

Σκηνικό παραστάσης

Ευχές Χριστουγέννων

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 22 Δεκεμβρίου 2023

sl1200

Φτιάχνουμε τα Χριστουγεννιάτικα μπισκότα μας!

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 22 Δεκεμβρίου 2023
Οι μαθητές του Δ2 με κέφι, αισιοδοξία και χριστουγεννιάτικη διάθεση ανακάτεψαν υλικά, έφτιαξαν ζύμη και έψησαν με μεγάλη επιτυχία χριστουγεννιάτικα μπισκότα.
Να είμαστε καλά και του χρόνου! Πολλές ευχές για υγεία, χαρά, αγάπη και ειρήνη από τους μικρούς ζαχαροπλάστες και τις εκπαιδευτικούς τους!

Χριστουγεννιάτικη γιορτή - Πρόσκληση

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 18 Δεκεμβρίου 2023

Γιορτή Πολυτεχνείου 2023

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 23 Νοεμβρίου 2023

Τη Παρασκευή 17 Νοεμβρίου  το σχολείο μας τίμησε την 50η επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου, την κορυφαία στιγμή της αντιδικτατορικής πάλης και μία από τις λαμπρότερες σελίδες δημοκρατικών αγώνων του λαού μας.

Οι μαθητές της Ε τάξης, με σεβασμό αλλά και δυναμισμό, παρουσίασαν γιορτή, που περιλάμβανε το χρονικό της εξέγερσης, δρώμενα από τη διαδήλωση των φοιτητών, τραγούδια σε μουσική και στίχους μεγάλων καλλιτεχνών μας.

Ζητώ η δημοκρατία !!!
Ζητώ η ελευθερία !!!
Polytexneio 2023

Παρέλαση 28 Οκτωβρίου 2023

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 30 Οκτωβρίου 2023

Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η παρέλαση με τη συμμετοχή της Ε΄και ΣΤ΄τάξης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

6000