Εκδρομή στο Paradise Park

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 13 Νοεμβρίου 2023

Την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε εκδρομή για τους μαθητές των τάξεων Α', Γ' και Δ' στο βιωματικό και ψυχαγωγικό πάρκο Paradise Park στις Αχαρνές. Τα παιδιά, σαν μικροί ελαιουργοί με την κατάλληλη ενδυμασία, ανακάλυψαν την ελιά, ένα σύμβολο πολιτισμού και υγείας για την Ελλάδα, στον ελαιώνα του πάρκου. Έμαθαν την ιστορία της ελιάς, τη διαδικασία καλλιέργειας και τις διατροφικές ιδιότητές της. Επίσης, έπαιξαν ποδόσφαιρο και παιχνίδια στυλ Survivor! Έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις αλλά και με ένα...σακουλάκι γεμάτο ελίτσες!

Paradise

Paradise 1