Δράση για τη διαφορετικότητα

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 15 Μαΐου 2024

θα θέλαμε να εκφράσουμε την ειλικρινή μας ευγνωμοσύνη  για την επίσκεψη του αθλητή κου Καραούζα Κωνσταντίνου στο σχολείο μας. Η παρουσία του αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για τους μαθητές μας να γνωρίσουν από κοντά την αξία του σεβασμού της διαφορετικότητας και τη σημασία της ισότητας στον αθλητισμό. Ο αθλητής ήταν εξαιρετικός με τα παιδιά, αλληλεπιδρώντας μαζί τους με μεγάλη ευγένεια και ενθουσιασμό. Μέσα από τη δράση αυτή, οι μαθητές μας εμπνεύστηκαν από τη δύναμη και την αφοσίωση των Παραολυμπιακών αθλητών και απέκτησαν μια βαθύτερη κατανόηση για τα Παραολυμπιακά αθλήματα. Ωφελήθηκαν σημαντικά, μαθαίνοντας πώς να ξεπερνούν εμπόδια και να εκτιμούν την αξία της προσπάθειας και της συνεργασίας. Ευχαριστούμε θερμά για αυτήν την αξιόλογη εμπειρία που συμβάλλει στην ανάπτυξη μιας πιο συμπεριληπτικής και ενσυναισθητικής κοινότητας.

papaolympionikis