Ολυμπιακή εβδομάδα 2024

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 15 Μαΐου 2024

Η εβδομάδα Ολυμπιακής Παιδείας στο σχολείο μας, 22 έως και 26 Απριλίου, αποδείχθηκε εξαιρετικά εποικοδομητική για τους μαθητές μας. Με μια ποικιλία δράσεων και εκδηλώσεων που εστιάστηκαν στους Ολυμπιακούς και Παραολυμπιακούς Αγώνες, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να εμπλακούν ενεργά και να ανακαλύψουν το πνεύμα της αθλητικής ανταγωνιστικότητας, της αλληλεγγύης και της εμπιστοσύνης στον εαυτό τους και στους άλλους. Μέσα από αθλητικές δραστηριότητες, διαλέξεις και συζητήσεις, ζωντανές συνδέσεις με αθλητές, οι μαθητές μας ενθουσιάστηκαν και εμβάθυναν στην κατανόηση των αξιών του αθλητισμού και της προσπάθειας. Η εβδομάδα αυτή ήταν μια πραγματική πηγή έμπνευσης και ανάπτυξης για όλους μας, αναδεικνύοντας τη σημασία του αθλητισμού ως μέσο ενδυνάμωσης και κοινωνικής συνοχής.

ETHNOA-Diploma 2024 page-0001

Μπορείτε να δείτε σημαντικές στιγμές στο βίντεο: