13ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο με θέμα " Παιδεία για έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα"

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 15 Μαΐου 2024

Η χαρά που ένιωσαν οι μαθητές και η περηφάνια που ανέδειξαν οι δάσκαλοι για την παρουσίαση της έρευνάς τους στο 13ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο με smokingθέμα " Παιδεία για έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα" ήταν μοναδική. Οι μαθητές, με πάθος και αφοσίωση, παρουσίασαν τα αποτελέσματα της έρευνάς τους για το κάπνισμα με ζωντάνια και ενθουσιασμό. Η αίσθηση επιτυχίας και η αναγνώριση από τους παρευρισκόμενους ήταν επανορθωτική, ενισχύοντας τηναυτοπεποίθηση και το ενδιαφέρον των μαθητών για την επιστήμη και την κοινωνική προβληματική. Ταυτόχρονα, οι δάσκαλοι αισθάνθηκαν τη μεγάλη περηφάνια για την πρόοδο και τη δουλειά που επενδύθηκε σε κάθε μαθητή, βλέποντάς τους να αναπτύσσουν δεξιότητες και να γίνονται ενεργοί πολίτες με προσωπική συνεισφορά στην κοινωνία.

Μπορείτε να δείτε στιγμές από το συνέδριο στο βίντεο: