Βράβευση από εκπροσώπους του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 06 Δεκεμβρίου 2022

Τη Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου επισκέφτηκε το σχολείο μας αντιπροσωπεία του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας προκειμένου να βραβεύσουν τους μαθητές του περσινού τμήματος ΣΤ2. Οι μαθητές κατέκτησαν τη 2η θέση στο διαγωνισμό "Σέβομαι τη Διαφορετικότητα 2022", που οργάνωσε το Βρετανικό Συμβούλιο και το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας (ΔΚΟΕ) με το βίντεο "Πάτησε Delete στον διαδικτυακό εκφοβισμό". Οι Ολυμπιονίκες, Γρηγόρης Χατσατουριάν (χειροσφαίρισης) και Ευαγγελία Μωραϊτίδου (υδατοσφαίρισης) μίλησαν στα παιδιά για την αξία του αθλητισμού και του ευ αγωνίζεσθαι. Η κα Ντόρα Πάλλη, υποδιευθύντρια του ΔΚΟΕ και υπεύθυνη Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων, βράβευσε τους μαθητές με αναμνηστικά από παλαιότερους Ολυμπιακούς αγώνες ιδιαίτερης αξίας.

Ευχαριστούμε τους εκπροσώπους του ΔΚΟΕ για την τιμή που μας έκαναν και υποσχόμαστε να συνεχίσουμε την προσπάθεια ευαισθητοποίησης των μαθητών μας σε θέματα σχολικού και διαδικτυακού εκφοβισμού. Συγχαρητήρια στους μαθητές και στους υπεύθυνους για όλες τις συμμετοχές μας σε αυτόν τον διαγωνισμό, κα Σταυρούλα Σκιαδά και κο Ιωάννη Μακρή.

award from DKOE