Βραβείο και Διάκριση για το σχολείο μας στα BravoSchools 2022

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 03 Αυγούστου 2022

Για μία ακόμα χρονιά το 8ο ΔΣ Νέας Φιλαδέλφειας βραβεύεται και διακρίνεται στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Bravo Schools 2022 του Δικτύου Ενεργών Πολιτών #QualityNetFoundation. 9 σχολεία από την Αττική και την Εύβοια συνεργάστηκαν στην αντιμετώπιση της κλιματικής αλλαγής μέσω δράσεων ευαισθητοποίησης σε κεντρικά σημεία των πόλεων τους αλλά και μέσω επιμορφωτικής online συνάντησης για ενημέρωση μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων σχετικά με τις καταστροφικές συνέπειες των πυρκαγιών στην Εύβοια.

Ευχαριστούμε τα 8 σχολεία που συνεργάστηκαν μαζί μας, τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς κα Σκιαδά Σταυρούλα και κο Μακρή Ιωάννη, και φυσικά τους υπέροχους μικρούς ακτιβιστές των τμημάτων ΣΤ1 και ΣΤ2 που συμμετείχαν σε όλη την προσπάθεια.

vraveio Bravo schools diakrisi Bravo schools