1ο βραβείο για την Πληροφορικό του σχολείου στο διαγωνισμό IBM & STEM Alliance

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2022

Μία ακόμα διάκριση για την εκπαιδευτικό Πληροφορικής του σχολείου μας! Στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό Stem Discovery Campaign 2022 (#SDC22), που διοργανώθηκε από την ευρωπαϊκή επιστημονική κοινότητα εκπαιδευτικών Scientix και την εταιρία IBM, μία από τις μεγαλύτερες παγκοσμίως εταιρίες τεχνολογιών πληροφορικής, η κα Σκιαδά Σ. τιμήθηκε με το 1ο βραβείο για το διδακτικό της σενάριο: "Tech4Good: Give voice to the disabled". Το βραβείο που της απονεμήθηκε είναι ένα voucher των 500 ευρώ για αγορά STEM εξοπλισμού για το εργαστήριο του σχολείου μας. Δείτε τα αποτελέσματα και το σενάριο εδώ.

Συγχαρητήρια!

ibm winners