Η αφίσα μας στο InActionForABetterWorld

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 19 Μαΐου 2020

17vstoxoiΤο σχολείο μας συμμετέχει φέτος  στο e-Twinning project με θέμα: "The World's Largest Lesson" και συνεργάζεται με σχολεία της Ελλάδας, της Τουρκίας, της Πολωνίας, της Λετονίας, της Γερμανίας, της Ρουμανίας, της Σουηδίας, της Φινλανδίας, της Δανίας, της Πορτογαλίας, της Νορβηγίας, της Εσθονίας, της Αγγλίας και της Ιταλίας (58 εκπαιδευτικοί).

Στα πλαίσια του προγράμματος η αφίσα των 17 παγκόσμιων στόχων για τη βιώσιμη ανάπτυξη μεταφράστηκε από την ομάδα μας στα Ελληνικά και προσαρμόσθηκε με την αντίστοιχη στα Αγγλικά. Με χαρά σας ανακοινώνουμε άλλη μια τιμητική διάκριση: Η αφίσα μας, η αφίσα των μαθητών μας, εγκρίθηκε και από σήμερα αποτελεί μέρος του υποστηρικτικού εκπαιδευτικού υλικού του In action for a better world: «Το Μεγαλύτερο Μάθημα του Κόσμου»!

Τα συγχαρητήριά μου στους μαθητές μας και στους εκπαιδευτικούς Σκιαδά Σταυρούλα-Πληροφορικής και Χαραμούσου Αικατερίνης-Αγγλικών για το εξαιρετικό τους αποτέλεσμα!

Ο Δ/ντής του σχολείου                                          Δείτε την εδώ: https://tinyurl.com/y8usky45

Μακρής Ιωάννης