Πιστοποιητικό αριστείας στον ψηφιακό γραμματισμό!

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019

To 8ο Δημοτικό σχολείο συμμετείχε ενεργά με όλες τις τάξεις (Α' - ΣΤ') και συνεργάστηκε με υπόλοιπα σχολεία από Ελλάδα, Κύπρο, Κροατία και Τουρκία ώστε να πάρουν μέρος στο codeweek4all challenge και να διεκδικήσουν την πιστοποίηση αριστείας στον ψηφιακό γραμματισμό κατά την Εβδομάδα Ευρωπαϊκού Προγραμματισμού (6-21 Οκτωβρίου 2018).

Σήμερα λάβαμε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή (European Commission) το πιστοποιητικό μας! Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν και ολοκλήρωσαν με επιτυχία το 2018 EU Code Week 4 All Challenge!

Σταυρούλα Σκιαδά

Εκπαιδευτικός Πληροφορικής