3η τηλεδιάσκεψη Οδυσσέας 2021

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 21 Ιουνίου 2021

afisa3hs TD

Έφτασε και η στιγμή της 3ης τηλεδιάσκεψης μεταξύ του Ε1 τμήματος του 2ου ΔΣ Νέας Ερυθραίας και του Ε2 τμήματος του σχολείου μας! Οι μαθητές έγιναν για λίγο δημοσιογράφοι και πήραν συνέντευξη από τους γονείς τους σχετικά με τα θετικά και τα αρνητικά της πανδημίας, τους κανόνες υγιεινής αλλά και τη μετά Covid εποχή. Δημιούργησαν ανά 4 ομάδες μία κοινή παρουσίαση, σε google slides, με τις απαντήσεις των συνεντεύξεων και τα συμπεράσματά τους από αυτές. Κατά τη διάρκεια της 3ης τηλεδιάσκεψης, έγιναν οι παρουσιάσεις ανά ομάδα και τέλος οι μαθητές ενημερώθηκαν για την επόμενη δημιουργία τους και την τελευταία μας τηλεδιάσκεψη στις 11 Ιουνίου 2021.

Δείτε παρακάτω το video της 3ης μας τηλεδιάσκεψης:

3η Τηλεδιάσκεψη "Οδυσσέας 2021" from Σταυρούλα Σκιαδά on Vimeo.