2η τηλεδιάσκεψη Οδυσσέας 2021

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 21 Ιουνίου 2021

afisa2hs TD

Η δεύτερη τηλεδιάσκεψη του προγράμματος "Οδυσσέας 2021" πραγματοποιήθηκε στις 16 Απριλίου 2021 μεταξύ του 8ου ΔΣ Νέας Φιλαδέλφειας και του 2ου ΔΣ Νέας Ερυθραίας. Οι μαθητές απάντησαν σε online ερωτηματολόγιο σχετικά με τα συναισθήματα που τους προκάλεσε η καραντίνα και τις εμπειρίες τους από αυτή. Συζητήσαμε τα αποτελέσματα από αυτή την online έρευνα και μετά, μέσω παιχνιδιών και quiz, ελέγξαμε τις γνώσεις μας σχετικά με τον κορονοϊό και τους κανόνες υγιεινής που πρέπει να ακολουθούμε. Τέλος, δώσαμε ραντεβού για την τρίτη τηλεδιάσκεψη στις 28 Μαΐου 2021.

Παρακολουθήστε παρακάτω το video της 2ης τηλεδιάσκεψης: