ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΕΥΝΑΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΤ2 ΣΤΟ 13ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ «ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΝΙΣΜΑ»

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 στο Υπουργείο Παιδείας, αίθουσα Jacqueline de Romilly, το 13ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία για έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα».
Οι μαθητές του Στ2 του σχολείου μας παρουσίασαν τα αποτελέσματα της έρευνας με τίτλο « Στάσεις και απόψεις μαθητών Στ’ τάξης και Α’ γυμνασίου για το κάπνισμα» που πραγματοποίησαν σε σχολεία της περιοχής.
Είμαστε περήφανοι για τους μαθητές του Στ2’, οι οποίοι με εξαιρετικό, σοβαρό και υπεύθυνο τρόπο, παρουσίασαν τα δεδομένα της έρευνας τους και έδειξαν σε όλους μας τις δυνατότητες τους. Τους αξίζουν ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!

smoking1

smoking2