Εγγραφές στην Α' τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-2025

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2024

Σας ενημερώνουμε  ότι οι εγγραφές για τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το έτος 2018 και το σχολικό έτος 2024-25 θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη Δημοτικού, θα γίνουν στο σχολείο μας  από την 1η έως και την 20η Μαρτίου 2024 στις ώρες: 12:00 μέχρι 14:00.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά:

1. Φόρμας εγγραφής που  θα σας δοθεί από το σχολείο αλλά μπορείτε να την κατεβάσετε και από εδώ για να την έχετε προσυμπληρωμένη.clip image00145
  2. Φωτοτυπία από το  βιβλιάριο υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από τα οποία να προκύπτει ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (μισθωτήριο συμβόλαιο σπιτιού ή φορολογική δήλωση ΚΑΙ λογαριασμό ρεύματος στο όνομα των γονέων και μόνο).
  4. Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου.

Κατά περίπτωση προσκομίζονται τα κάτωθι:

1. Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας(σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)
  2. Ιατρική γνωμάτευση (εάν το παιδί πάσχει από χρόνια ασθένεια)
  3. Διάγνωση από το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. ή αναγνωρισμένο δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο.

Εκτός των ανωτέρω, κατά την εγγραφή παραδίδεται στο γονέα το έντυπο  Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ), το οποίο επιστρέφεται συμπληρωμένο κατά το μήνα Σεπτέμβριο.

Σε περίπτωση φοίτησης του μαθητή στο ολοήμερο πρόγραμμα, απαιτείται η υποβολή από το γονέα-κηδεμόνα σχετικής αίτησης, η οποία θα δοθεί προς συμπλήρωση από το σχολείο.

Για όποια  απορία ή διευκρίνιση τηλέφωνο επικοινωνίας με τη Διεύθυνση του σχολείου, τηλ. 2102512063

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ