Αφήγηση παραμυθιού

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 01 Οκτωβρίου 2023

Την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο 8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας η αφήγηση του παραμυθιού  "Ο Μύτας" από τη συλλογή παραμυθιών της Ξένιας Καλογεροπούλου.mytas

Αφηγητής ήταν ο Λυριτζής Βαγγέλης, δάσκαλος της ΣΤ’ τάξης του σχολείου με τη βοήθεια της Χουλιαρά Ειρήνης, η οποία εμπλούτισε την αφήγηση με μουσική. Σ’ αυτό το σημείο αξίζει να πούμε ότι η Χουλιαρά Ειρήνη είναι μουσικός (με όργανο το φλάουτο) και μουσικοθεραπεύτρια, η οποία ζει και εργάζεται στο Εδιμβούργο. Την ευχαριστούμε θερμά για την αφιλοκερδή συμμετοχή της και για το ευχάριστο μουσικό κλίμα που δημιούργησε για τα παιδιά.

Το παραμύθι παρακολούθησαν τα δύο τμήματα της ΣΤ τάξης και το Α2 τμήμα του σχολείου μας.

viber image 2023-09-27 15-39-36-897  viber image 2023-09-27 15-39-36-957