Bravo Schools 2023 - Έναρξη ψηφοφορίας κοινού

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 11 Μαΐου 2023

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Το σχολείο μας συμμετέχει και φέτος στον Πανελλήνιο Μαθητικό διαγωνισμό Bravo Schools 2023, ο οποίος στοχεύει στην ανάδειξη των πιο ολοκληρωμένων εκπαιδευτικών πρωτοβουλιών & δράσεων που αφορούν στην προώθηση των 17 Παγκόσμιων Στόχων των Ηνωμένων Εθνών για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη! bravo simetoxes

Οι συμμετοχές του σχολείου μας έχουν καταχωρηθεί με επιτυχία στην ηλεκτρονική πλατφόρμα www.bravoschools.gr

Σας καλούμε να ενεργοποιήσετε όλους τους γνωστούς σας, ώστε να υποστηρίξουν τις δράσεις μας μέσα από τη διαδικασία της ψηφοφορίας, δεδομένου ότι το 40% της αξιολόγησης των δράσεων μας προέρχεται από την ψηφοφορία του ανοιχτού κοινού.

Μέσω της ανοιχτής ψηφοφορίας του κοινού, τα σχολεία, που με τις δράσεις τους γίνονται το κέντρο ενημέρωσης και αφύπνισης των τοπικών κοινωνιών, ανακηρύσσονται Πρεσβευτές των 17 Παγκόσμιων Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης!

Ψηφίστε εδώ και τις 3 δράσεις μας από τις 11 έως τις 28 Μαΐου!