Εγγραφή μαθητών στο Ολοήμερο 2023-24

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 03 Μαΐου 2023

olohmero Η εγγραφή και φέτος σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. δεν απαιτεί την προσκόμιση δικαιολογητικών εργασίας ή ανεργίας από τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών. Όλες οι αιτήσεις θα γίνουν δεκτές.

Η αίτηση για το Ολοήμερο θα πρέπει να παραδοθεί υπογεγραμμένη στο σχολείο (στους δασκάλους των τάξεων) έως την Πέμπτη 11/5/2023 και ώρα 13:30.

Αν κάποιος γονέας ενδιαφέρεται για εγγραφή του/των παιδιού/ών του στο διευρυμένο Ολοήμερο (με ώρα λήξης των μαθημάτων στις 17:30 μ.μ) παρακαλούμε να δηλώσει την αντίστοιχη ώρα αποχώρησης  Για να λειτουργήσει  διευρυμένο Ολοήμερο ως τις 17:30 μ.μ θα πρέπει να εκδηλωθεί ενδιαφέρον από τουλάχιστον δέκα μαθητές. Στην περίπτωση που δημιουργηθεί τμήμα έως τις 17:30 οι ώρες αποχώρησης για όλα τα παιδιά θα είναι 15:50 ή 17:30 και δεν θα υπάρχει αποχώρηση στις 15:00.

Διαφορετικά σε περίπτωση μη δημιουργίας τμήματος στο διευρυμένο Ολοήμερο ως τις 17:30 μ.μ οι ώρες αποχώρησης θα είναι 15:00 και 16:00

Στην αίτηση υπάρχει και επιλογή (ή μη) της πρωινής ζώνης (07:00 – 08:00). Παρακαλούμε να συμπληρωθεί ανάλογα για να δούμε αν θα δημιουργηθεί πρωινό τμήμα.

Δε νοείται φοίτηση μαθητή μόνο στην Πρωινή Ζώνη και όχι στο (απογευματινό) Ολοήμερο.