Εκδήλωση SaferInternet4kids 2023

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 14 Φεβρουαρίου 2023

Περισσότεροι από 30.000 μαθητές από όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες σε όλη τη χώρα πήραν μέρος στις εορταστικές εκδηλώσεις που οργάνωσε το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου και χιλιάδες άλλοι, έστησαν μια μικρή γιορτή στην τάξη τους με υλικό που παρείχε το Κέντρο και μας έστειλαν τις δημιουργίες τους.

Το σχολείο μας, και συγκεκριμένα οι μαθητές της ΣΤ' τάξης, πήραν μέρος στη διαδικτυακή εκδήλωση του Κέντρου SaferInternet4kids και ενημερώθηκαν για την παραπληροφόρηση και τις ψευδείς ειδήσεις μέσα από παρουσιάσεις και παιχνίδια των υπευθύνων του κέντρου κατά τη διάρκεια του μαθήματος της Πληροφορικής.

saferinternet event

saferinternet2023certificate