Μαθητικός διαγωνισμός ραδιοφωνικού μηνύματος και τραγουδιού 2022. Η ψηφοφορία άρχισε!!!

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 03 Απριλίου 2022

radio european  Το σχολείο μας με χαρά σας ανακοινώνει, τη συμμετοχή των μαθητών μας, για πρώτη φορά  στον Μουσικό Διαγωνισμό  και  Διαγωνισμό Ραδιοφωνικού μηνύματος: ’Κάν’το ν’ ακουστεί 2022’’ που προκηρύσσεται από τo European School Radio!!! Στον διαγωνισμό, συμμετέχουν σχολεία όλων των βαθμίδων από την Ελλάδα, την Κύπρο και σχολεία της ομογένειας. Το θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι ‘’Ταξιδεύοντας...’’!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του ΣΤ1 και ΣΤ2, με τη βοήθεια της εκπαιδευτικού, του μαθήματος μουσικής του σχολείου μας, κας Μάνου Χριστίνας, εμπνεύστηκαν και δημιούργησαν τo δικό τους τραγούδι, με τίτλο "Μαγική νύχτα’’ . Έγραψαν στίχους, μουσική και το ερμήνευσαν με τον δικό τους πρωτότυπο, τρόπο.

Οι μαθητές της Ε τάξης με τη βοήθεια της εκπαιδευτικού, του μαθήματος Πληροφορικής του σχολείου μας, κας Σκιαδά Σταυρούλας, εμπνεύστηκαν και δημιούργησαν τo δικό τους πρωτότυπο ραδιοφωνικό μήνυμα με τίτλο "Ταξιδεύοντας στα όνειρά μας" , το οποίο και ηχογράφησαν με συνοδεία κιθάρας από το συμμαθητή τους Έκτορα.

Η ψηφοφορία των ακροατών στο διαγωνισμό του European School Radio "Καν' το ν'ακουστεί 2022" με φετινό θέμα "Ταξιδεύοντας..." μόλις ξεκίνησε. Χαρίστε μας την καρδιά σας (like), αφού πρώτα ακούσετε το υπέροχο μήνυμα και το τραγούδι των παιδιών! Διαβάστε παρακάτω πως θα το κάνετε.

Η Ε' τάξη του σχολείου μας συμμετέχει με ένα ραδιοφωνικό μήνυμα.

Χαρίστε μας την καρδούλα σας  πατώντας την εικόνα και ακολουθώντας τις οδηγίες παρακάτω:

radio message

1 .Επιλέξτε Φίλτρα - Δημοτικά - Εφαρμογή

2. Επιλέξτε Ταξινόμηση -ID Αύξουσα.

3. Βρείτε μας στο νούμερο 7138 με τίτλο: «Ταξιδεύοντας στα όνειρά μου» .

4. Ακούστε μας μέχρι το τέλος (μόνο τότε ενεργοποιείται η καρδούλα) και μετά πατήστε την καρδούλα.

5. Όταν η καρδούλα γίνει κόκκινη έχετε προσθέσει την ψήφο σας. Σας ευχαριστούμε και αν θέλετε διαδώστε το και σε άλλους

Η Στ' τάξη του σχολείου μας συμμετέχει με ένα τραγούδι.

tragoudia

1. Επιλέξτε Φίλτρα - Δημοτικά - Εφαρμογή

2. Επιλέξτε Ταξινόμηση - ID Αύξουσα.

3. Βρείτε μας στο νούμερο 7372 με τίτλο «Μαγική Νύχτα»

Παρακαλούμε να ενισχύσετε την προσπάθεια των μαθητών μας!!!

Η ψηφοφορία λήγει στις 25 Απριλίου!

Καλή επιτυχία στα παιδιά μας!!