Το σχολείο μας ζωντανά στην ΕΡΤ1!

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 15 Ιουνίου 2021

Την Τρίτη 15 Ιουνίου 2021 στην πρωινή εκπομπή της ΕΡΤ1 "Συνδέσεις" εμφανίστηκαν σε ζωντανή σύνδεση ο διευθυντής κος Μακρής Ιωάννης, η εκπαιδευτικός Πληροφορικής κα Σκιαδά Σταυρούλα και οι μαθητές του Ε1 τμήματος Οδυσσέας Κ., Μελίνα Ζ., Ουρανία Κ. και Κωνσταντίνος Γ. Η ρεπόρτερ της εκπομπής κα Κυρίτση Ειρήνη τους απηύθυνε ερωτήσεις σχετικά με τον ρόλο τους ως πρεσβευτές των 17 Παγκόσμιων Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης, τις μαθητικές τους δημιουργίες και τη σημασία του διαγωνισμού Bravo Schools 2021.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Ε1 τμήματος και στους εκπαιδευτικούς για το αξιόλογο έργο τους ως πρεσβευτές των 17 ΠΣΒΑ, που εδώ και 2 χρόνια αναγνωρίζεται και επιβραβεύεται συνεχώς!

Παρακολουθήστε παρακάτω το video προετοιμασίας και εμφάνισης μας στο κανάλι της ΕΡΤ1: