Εγγραφές στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα και στο τμήμα πρωινής ζώνης 2020-21

Δημιουργηθηκε στις Σάββατο, 16 Μαΐου 2020

oloimero-outsideΑγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησαν οι εγγραφές για Ολοήμερο και την πρωινή Ζώνη για το σχολικό έτος 2020-21.Την αίτηση – δήλωση, θα τη βρείτε εδώ.

Λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών και των μέτρων ασφαλείας θα ήταν προτιμότερο να στείλετε τα δικαιολογητικά και την αίτηση ηλεκτρονικά στο mail: mail@8dim-n-filad.att.sch.gr  γράφοντας ως θέμα τη Λέξη ΟΛΟΗΜΕΡΟ και το όνομα του παιδιού.

Αν υπάρχει αντικειμενική δυσκολία μπορείτε να κάνετε την αίτηση στο σχολείο. Στη περίπτωση αυτή θα πρέπει να προσέλθετε με όλα τα δικαιολογητικά από τις 10 έως τις 12 καθημερινά. Σας εφιστούμε την προσοχή διότι η όλη διαδικασία θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί το αργότερο μέχρι την 5η Ιουνίου 2020. Εκπρόθεσμες αιτήσεις γίνονται αποδεκτές μόνο με γραπτή έγκριση από τον Διευθυντή Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας και για λόγους που κρίνονται ιδιαίτερα σοβαροί.

Αιτήσεις που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις δε γίνονται δεκτές.

Δείτε την εγκύκλιο με τις προϋποθέσεις εδώ!