Το νέο μας προαύλιο!!!

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 08 Μαΐου 2020

Σας ενημερώνουμε ότι, κατά την περίοδο της καραντίνας, ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας, προέβη στην συντήρηση για πρώτη φορά από το 1991, του κατεστραμμένου δαπέδου του προαυλίου του σχολείου μας. Το αποτέλεσμα όπως βλέπετε και από τις φωτογραφίες εκπληκτικό! Συγκεκριμένα έγιναν οι παρακάτω εργασίες :

• Επίστρωση προαυλίου χώρου με ειδικό ακρυλικό υλικό
  • Νέα οριοθέτηση για το μπάσκετ και το βόλεϊ.
  • Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου και ο Διευθυντής Μακρής Ιωάννης.
  • ·Οι Αντιδήμαρχοι Τεχνικών Υπηρεσιών και Παιδείας του Δήμου κ Κανταρέλης Δημήτριος και κ. Κωσταντινίδης Αναστάσιος αντίστοιχα.
  • Ο Πρόεδρος Καρυδόπουλος Κωσταντίνος και το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8ου Δημ. Σχολείου Νέας Φιλαδέλφειας ευχαριστεί θερμά για τη βοήθειά τους όλους όσοι αγωνίστηκαν για το έργο αυτό, προκειμένου το προαύλιο του σχολείου να καταστεί περισσότερο ασφαλές, τόσο στην ανάπαυλα των μαθημάτων, όσο και στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής. Επρόκειτο για ένα απαραίτητο έργο για την υλοποίηση του οποίου αγωνίστηκαν με κάθε πρόσφορο μέσο:

Έπεται συνέχεια…..

Διαφάνεια1Διαφάνεια2