Το Ολοήμερο ξεκινά με την Α΄ τάξη

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου 2019

logo σχολείου 1

Ανακοίνωση έναρξης Ολοήμερου προγράμματος

Γνωστοποιούμε στους ενδιαφερομένους γονείς, το Ολοήμερο Πρόγραμμα του Σχολείου μας ξεκινά από αύριο Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2019 για τους μαθητές της Α΄τάξης

ΦΟΙΤΗΣΗ

Η αποχώρηση των μαθητών από το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα γίνεται στις 15.00 ή στις 16.00 αναλόγως την ώρα την οποία έχετε δηλώσει Το ωράριο λειτουργίας και η υποχρεωτικότητα της φοίτησης, τηρούνται καθ΄ όλη τη διάρκεια της εβδομάδας και καθ ́ όλοτοδιδακτικόέτος.

ΔΙΑΚΟΠΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ

Η φοίτηση των μαθητών του ολοήμερου προγράμματος διακόπτεται όταν ο μαθητής συμπληρώσει 15 συνεχόμενες απουσίες οι οποίες δε δικαιολογούνται από ιατρική γνωμάτευση, όταν ο γονέας ή κηδεμόνας του ζητήσει την διακοπή της φοίτησης με γραπτή αίτησή του ή όταν ο γονέας ή κηδεμόνας δεν επικαιροποιήσει την εγγραφή του μαθητή κατά το 2ο 15νθήμερο του Νοεμβρίου και το 1ο 15νθημερο του Φεβρουαρίου.

ΦΑΓΗΤΟ

Κατά προτίμηση το μεσημεριανό γεύμα των παιδιών να αποτελείται κυρίως από κρύο πιάτο διότι επί του παρόντος αυτή την εβδομάδα δεν υπάρχει η δυνατότητα να ζεσταίνει κάποιος το φαγητό.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Δημοτικού

13.20-14.00

40′

1η ώρα Ολοήμερου Προγράμματος – Σίτιση – Χαλάρωση