Τα παιδιά για τα παιδιά!!!!

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου 2019

logo σχολείου 1

Ένα ιδιαίτερο παζάρι αγάπης που επιμελήθηκαν οι μαθητές της περσινής Ε τάξης τα φετινά εκτάκια δηλαδή   πραγματοποιήθηκε με τη λήξη της χρονιάς που πέρασε.

Οι μαθητές μας με κέφι , χαρά ,με καλή διάθεση για προσφορά και με πολύ- πολύ προσωπική δουλειά ξεπούλησαν όλες τις κατασκευές τους. Τα χρήματα που συγκέντρωσαν είχαν προαποφασίσει να τα χρησιμοποιήσουν για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό. Αυτός βρέθηκε από τα ίδια κι ήταν τα παιδικά χωριά SOS. Ο διευθυντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό συγχαίρει τα παιδιά γι αυτή τους την πρωτοβουλία.

dorea sos