Πασχαλινό Παζάρι απο τη ΣΤ΄

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019

πασχα  Μια εξαιρετική πρωτοβουλία των μαθητών της ΣΤ ΄ τάξης του σχολείου μας πρόκειται να λάβει χώρα την εβδομάδα 15 με 19 Απριλίου 2019, κατά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου, στην κεντρική είσοδο.

Οι μαθητές, σε συνεργασία με την Εικαστικό μας κα Παπαδοπούλου Ευγενία και τους δασκάλους τους κα Δερμανούτσου Αγγελική και κο Κηροποιό Δημήτριο , διοργανώνουν, ένα φιλανθρωπικό Πασχαλινό Παζάρι, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν αποκλειστικά για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου Νέας Φιλαδέλφειας.

Βασικός στόχος της εκδήλωσης είναι η ανάδειξη του πνεύματος της Αναστάσεως και της ελπίδας που αυτή φέρνει, μέσα από την ευαισθητοποίηση της Σχολικής Κοινότητας σε θέματα εθελοντισμού, φιλανθρωπίας και αλληλεγγύης. Η ιδιαιτερότητα του εγχειρήματος έγκειται στο γεγονός πως οι ίδιοι οι μαθητές σχεδιάζουν και δημιουργούν αρκετά από τα προϊόντα που προσφέρουν.