Προκριθέντες στη Β΄ φάση του Μαθητικού Διαγωνισμού "Λυσίας"

Δημιουργηθηκε στις Σάββατο, 06 Απριλίου 2019

LYSIASΗ Αρχική Φάση του ΛΥΣΙΑ ολοκληρώθηκε με επιτυχία και χιλιάδες συμμετοχές σε όλη την Ελλάδα!

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που προκρίθηκαν .Ευχαριστούμε όλους σας για τη συμμετοχή σας στο διαγωνισμό! Ο ΛΥΣΙΑΣ έχει χαρακτήρα κοινωνικής προσφοράς,αφού προωθεί τη σημαντική ιδέα «Παίζω και Βοηθάω»! Για κάθε συμμετοχή σας λοιπόν οι διοργανωτές, καταβάλλουν χρηματικό ποσό σε ίδρυμα που βοηθάει παιδιά.

Οι μαθητές από το Σχολείο μας που προκρίθηκαν στην Τελική Φάση.

Δ. Δημοτικού.

Ηρειώτη Κάλλια

Μωυσίδη Δανάη

Μωυσίδης Δημήτρης

Ε. Δημοτικού

Τέγου Παρασκευή

Υπενθυμίζουμε ότι η τελική φάση πραγματοποιείται στις 11 Μαΐου 2019.

Οι συμμετέχοντες στην Τελική Φάση:

Εισάγουν, την ταυτότητα (userid) και τον κωδικό (password) τους, απαντούν στις 35 ερωτήσεις (που είναι ίδιες για όλους) σε 1 ώρα.

Προσοχή:

Στην τελική φάση οι συμμετέχοντες δεν συνεργάζονται μεταξύ τους και δεν χρησιμοποιούν κανένα βοήθημα (παρά μόνο αυτά που παρέχονται από το παιχνίδι, π.χ. μηχανή αναζήτησης κτλ.)

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη Β' φάση του διαγωνισμού που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 11 Μαΐου 2019 , κάντε κλικ εδώ