Η αφίσα της βιβλιοθήκης μας!

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 24 Μαρτίου 2019

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του Υπουργείου Παιδείας για τα σχολεία που έχουν ενταχθεί στο Δίκτυο Σχολικών Βιβλιοθηκών σε δημιουργία αφίσας με θέμα τη βιβλιοθήκη τους δημιουργήσαμε κι εμείς τη δικιά μας αφίσα.

afisa library

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά του Ε2 που μαζί με τη κα Παπαδοπούλου Ευγενία Εικαστικό δημιούργησαν αυτό το θαυμάσιο αποτέλεσμα. Η αφίσα για τη βιβλιοθήκη μας θα σταλεί μέσω της Δ/νσης ΠΕ Α΄Αθήνας στο Υπουργείο Παιδείας.

Το ΥΠΠΕΘ Θα μεριμνήσει ώστε η αφίσα κάθε σχολείου να εκτυπωθεί σε δέκα τουλάχιστον αντίτυπα τα οποία θα αποσταλούν στη σχολική μονάδα, ενώ ένα αντίτυπο από κάθε πρόταση θα αποτελέσει το υλικό για έκθεση που θα προγραμματιστεί με πρωτοβουλία του ΥΠΠΕΘ.