ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ Για τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών των Δημόσιων Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 25 Φεβρουαρίου 2019

sxolikos odigos1«Η πρωτοβουλία του ΥΠ.Π.Ε.Θ. για την έκδοση Σχολικού Οδηγού για τους γονείς των μαθητών/τριών, στοχεύει στην αποσαφήνιση του πλαισίου λειτουργίας της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, στην ενίσχυση της συνεργασίας μεταξύ γονέων, εκπαιδευτικών και υπηρεσιών του Υπουργείου Παιδείας και εν τέλει στην οικοδόμηση κλίματος αμοιβαίας εμπιστοσύνης.Ελπίζουμε ότι αυτή η καλαίσθητη και φιλική για τον αναγνώστη έκδοση, θα συμβάλει στην υποστήριξη της κοινής μας προσπάθειας για ποιοτική μάθηση ώστε οι σημερινοί μαθητές και μαθήτριες να είναι οι αυριανοί δημοκρατικοί και υπεύθυνοι πολίτες».

Κώστας Γαβρόγλου
Υπουργός Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων