Bebras® Challenge in Greece-Μαθητικός Διαγωνισμός Πληροφορικής και Υπολογιστικής Σκέψης Bebras®-Κάστορας

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019

αρχείο λήψης

Το σχολείο μας συμμετείχε και φέτος στον  2ο Μαθητικό Διαγωνισμό Πληροφορικής και Υπολογιστικής Σκέψης Bebras 2020 που διεξήχθει το διάστημα 18/11/2019 - 04/12/2019, με συντονιστές τον Διευθυντή κο Μακρή Ιωάννη και την εκπαιδευτικό ΤΠΕ κα Σκιαδά Σταυρούλα.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν 75 μαθητές των τάξεων Δ', Ε΄και ΣΤ'.

Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού για το 8ο Δημοτικό Νέας Φιλαδέλφειας είναι:

α) Πρώτη στο τμήμα Δ1 η μαθήτρια Μελίνα Ζ.

β) Πρώτοι στο τμήμα Δ2 και στην τάξη Δ' οι μαθητές Ραφαήλ Κ. και Δημήτρης Ντ. που ισοβάθμισαν.

γ) Πρώτος στο τμήμα Ε1 ο μαθητής Βασίλης Α.

δ) Πρώτος στο τμήμα Ε2 και στην Ε' τάξη ο μαθητής Αντώνης Π.

ε) Πρώτος στο τμήμα ΣΤ1 ο μαθητής Δημήτρης Μ.

στ) Πρώτος στο τμήμα ΣΤ2 και στην τάξη ΣΤ' ο μαθητής Παναγιώτης Χ.

Πρώτος σε όλο το σχολείο και με κατάταξη 52ος στους 8.305 μαθητές των Ε' και ΣΤ' τάξεων όλης της χώρας είναι ο μαθητής του ΣΤ2 Παναγιώτης Χρ.

Οι μαθητές Ραφαήλ Κ. και Δημήτρης Ντ., στους 5.510 μαθητές των Γ'και Δ' τάξεων της χώρας, κατατάχθηκαν σε σειρά 149!

Κάθε συμμετέχοντας μπορεί με τους κωδικούς που του έχουν δοθεί, να ενημερωθεί για τη βαθμολογία του στο https://challenge.bebras.gr/

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές!