Φιλανθρωπική δράση

Δημιουργηθηκε στις Σάββατο, 26 Ιανουαρίου 2019

pikpa Μία ακόμα σπουδαία φιλανθρωπική δράση από το σχολείο με πρωταγωνιστές τους μαθητές έγινε πράξη την Τρίτη . Ο Διευθυντής συνοδεία της Υποδιευθύντριας παρέδωσαν στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης 60 καινούρια σετ από φόρμες για παιδάκια βρεφικής ηλικίας έως τεσσάρων ετών. Τα χρήματα για την αγορά τους προέρχονταν από το Bazzar που διοργάνωσε η καθηγήτρια Εικαστικών του σχολείου μας κα Παπαδοπούλου Ευγενία ,σε συνεργασία με τους μαθητές. Ευχαριστούμε όλους όσους ανταποκρίθηκαν και κυρίως τα παιδιά για την όμορφη ιδέα τους.