Lets do it Greece!!! Γίνε η αλλαγή που περιμένεις!!!

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 23 Απριλίου 2018

lets-800x445

Το  8o Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας συμμετέχει στο πρόγραμμα εθελοντισμού «Let ’ s do it Greece 2018 » από 23 έως 27 Απριλίου.

Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος θα καθαρίσουμε, θα βάψουμε, θα φυτέψουμε στο σχολείο και θα συμμετέχουμε σε δράσεις με σκοπό  την ευαισθητοποίηση των παιδιών σε θέματα εθελοντισμού αλλάκαι σεβασμού στο χώρο που περνούν τόσες ώρες κάθε ημέρα.

Κατά τη διάρκεια των εκδηλώσεων θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω δράσεις την Πέμπτη 26 Απριλίου,στις 08:30πμ με πρωτοβουλία της γυμνάστριας του σχολείου μας Κας Λιαπάτη Βασιλικής και τη συνεργασία των εκπαιδευτικών!

Αγώνες περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης

Ε1 αγόρια   ποδόσφαιρο     Ορεσίβιοι-Θαλασσοπόροι