Εσπερίδα με θέμα το σχολικό εκφοβισμό

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 16 Απριλίου 2018

stop-bullying-picΔευτέρα 23 Απριλίου 2016

Αγαπητοί  γονείς,

σας προσκαλούμε στην εσπερίδα που διοργανώνει το σχολείο μας τη Δευτέρα 23/04/2018  στις 05:00 το απόγευμα  στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων με θέμα το

σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό.

Την εισήγηση θα πραγματοποιήσει η ειδικευμένη σε αυτό το θέμα ψυχολόγος του  Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας  κα Παπαδοπούλου Παναγιώτα .Θα ακολουθήσει συζήτηση και επίλυση τυχόν αποριών.

Επειδή θεωρούμε ότι είναι απαραίτητο  να γνωρίζει ο κάθε γονέας το διαχωρισμό μεταξύ της Σχολικής Βίας και του απλού διαπληκτισμού των μαθητών, η παρουσία σας θεωρείται πολύ σημαντική.