Εορτασμός της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου 1821 στο σχολείο μας !

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 20 Μαρτίου 2018

λογοτυπο

Ταχ. Δ/νση     : Μαιάνδρου 85

Πληροφορίες : Μακρής Ιωάννης

Τηλ. - Fax     : 210 2512063

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

25 Μαρτίου    Κάνουμε γνωστό σε όλους τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών ότι ο εορτασμός  της 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Σχολείου την Παρασκευή 23/03/2018 και ώρα 08:30π.μ. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο περίπου στις 09:50π.μ. Παρακαλούμε για την έγκαιρη παραλαβή τους. Το Ολοήμερο και η πρωινή ζώνη δε θα λειτουργήσει εκείνη την ημέρα.

Την Κυριακή, ανήμερα της 25ης Μαρτίου, η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα προσέλθουν απευθείας για την τέλεση της δοξολογίας στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου στις 09:50. Στη συνέχεια θα μεταβούν στο Μνημείο Ηρώων της Νέας Φιλαδέλφειαςόπου θα γίνει η επιμνημόσυνη δέηση για την κατάθεση στεφάνων. Υπεύθυνος εκπαιδευτικός εκκλησιασμού είναι η κα Γιαννακά Ζωή.

Οι υπόλοιποι μαθητές (Ε΄- ΣΤ΄) που συμμετέχουν στην παρέλαση στις 11:30πμ θα συγκεντρωθούν   στη Δεκελείας στο ύψος του SuperMarket “Βασιλόπουλος”. Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί παρέλασης: Κηροποιός Δημήτριος, Ζορμπάς Βασίλειος. Θα επακολουθήσει η καθιερωμένη παρέλαση και μετά τη λήξη της (περίπου στις 12:30) οι μαθητές θα παραλαμβάνονται από τους γονείς και τους κηδεμόνες στο ύψος του Δημαρχείου της Νέας Φιλαδέλφειας

.25 Μαρτίου 1