Ολοκλήρωση προγράμματος Erasmus+: Teachers 4 Europe

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 31 Αυγούστου 2022

Οι εκπαιδευτικοί και Τ4Ε του σχολείου μας, κος Μακρής Ιωάννης και κα Σκιαδά Σταυρούλα, συμμετείχαν τη Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου στο National Dissemination Conference, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα Erasmus+ “Teachers4Europe: Setting an Agora for Democratic Culture”. Το συνέδριο διοργανώθηκε από το Πανεπιστήμιο Πειραιά και παρουσιάστηκαν οι δράσεις του προγράμματος τόσο στην πρωτοβάθμια όσο και στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Οι Τ4Ε του σχολείου μας αναφέρθηκαν στα ψηφιακά δικαιώματα και στα δικαιώματα του παιδιού στην εποχή της Τεχνητής Νοημοσύνης.

program T4E conference

Τ4Ε4