Ανακοίνωση 28ης Οκτωβρίου

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 26 Οκτωβρίου 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κάνουμε γνωστό σε όλους τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών ότι ο εορτασμός της εορτής της 28ης Οκτωβρίου για την επέτειο του "ΟΧΙ" θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Σχολείου την Παρασκευή 27/10/2017 και ώρα 08:30π.μ. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο περίπου στις 09:50π.μ. Παρακαλούμε για την έγκαιρη παραλαβή τους. Το Ολοήμερο και η πρωινή ζώνη δε θα λειτουργήσει εκείνη την ημέρα.

Το Σάββατο, ανήμερα της 28ης, ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα προσέλθουν απευθείας στον Ιερό Ναό Αγίας Ευφημίας στις 10:00, όπου θα βρίσκεται η υπεύθυνη εκπαιδευτικός Χαραμούσου Αικατερίνη, για τη δοξολογία. Στη συνέχεια θα μεταβούν στο ηρώο όπου θα γίνει η επιμνημόσυνη δέηση για την κατάθεση στεφάνων.

Οι υπόλοιποι μαθητές (Ε΄- ΣΤ΄) που συμμετέχουν στην παρέλαση στις 11:15πμ με 11:30πμ θα συγκεντρωθούν   στη Δεκελείας στο ύψος του SuperMarket “Βασιλόπουλος” στη Χαλκηδόνα. Στο σημείο αυτό θα βρίσκονται οι εκπαιδευτικοί Λιαπάτη Βασιλική και Καβουρτζίκη Μαρία οι οποίοι θα τα παραλαμβάνουν. Θα επακολουθήσει η καθιερωμένη παρέλαση και μετά τη λήξη της (περίπου στις 12:30) οι μαθητές θα παραλαμβάνονται από τους γονείς και τους κηδεμόνες στο ύψος του Δημαρχείου της Νέας Φιλαδέλφειας.