ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 2016

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016

2016Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2016 οι μαθητές των δύο τμημάτων της Δ΄ τάξης παρουσίασαν το χρονικό του Πολυτεχνείου με αφηγήσεις, ποιήματα και τραγούδια.

Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.

Εντυπωσιακό ήταν το τέλος της γιορτής, όπου όλοι οι μαθητές, κρατώντας το σήμα της Ειρήνης στολισμένο με γαρίφαλα, έστειλαν το μήνυμά τους στον κόσμο που παρακολουθούσε.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα:

α) τον κύριο Λυμπέρη Ρέγγα για την οπτικοακουστική κάλυψη της εκδήλωσης

β) το ανθοπωλείο ΚΡΙΚΟΥ για τον δωρεάν στολισμό του σήματος της Ειρήνης

γ) τις συναδέλφους κ.κ. Βασιλική Λιαπάτη και Εύη Πουλοπούλου για τη συμβολή τους στην εκδήλωση

Τέλος, ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον διευθυντή του σχολείου κ. Σόλωνα Τζέλη για την αμέριστη συμπαράστασή του.

Οι δασκάλες της Δ΄ τάξης (υπεύθυνες οργάνωσης της εκδήλωσης)

Δήμητρα Αναστασοπούλου (Δ2)

Ελένη Μητροπούλου (Δ1)