Σημαντική διάκριση για το σχολείο μας!

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2016

Μια σημαντική διάκριση πέτυχε το 8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας! Πήρε την πρώτη(!) θέση στον πανελλήνιο διαγωνισμό "Φίλοι του κόσμου", που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας Ελλάδας (APF-GRECE), μέλος της Διεθνούς Ομοσπονδίας Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας, σε συνεργασία με την Επιτροπή Δυτικής Ευρώπης.

Το σχολείο μας συμμετείχε με την ταινία "Toujours ensemble". Να σημειωθεί πως η πρωτιά στον διαγωνισμό σημαίνει συμμετοχή και στον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό με το ίδιο θέμα.

Ένα μεγάλο μπράβο σε μαθητές και εκπαιδευτικούς που με την εξαιρετική δουλειά τους αναβαθμίζουν καθημερινά το δημόσιο σχολείο!

Concours « Amis du Monde » organis? par la CEO et l ? APF - FU R?sultats