Πρόσκληση σε συζήτηση-δράση του σχολείου μας

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 16 Μαΐου 2024
Με χαρά σας προσκαλούμε στη συζήτηση - δράση του σχολείου μας: ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ, με συμμετοχή του 3ου Δημοτικού Νέας Φιλαδέλφειας, την Πέμπτη 23 Μαΐου στις 6.30 μμ στο σχολείο μας.
Η δράση πραγματοποιείται κατόπιν αυξημένου ενδιαφέροντος των γονέων για ένα θέμα-πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά και απαιτεί ενημέρωση, καθοδήγηση και συνεργασία με ειδικούς.
Η  κα. Πρίντεζη, Σχολική Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης της 6ης θέσης του 1ου ΠΕΚΕΣ  θα παρουσιάσει και θα ενημερώσει για τους βασικούς άξονες του οικείου θέματος και στη συνέχεια θα συντονίσει τη συζήτηση με στοχο την αποφόρτιση των οποιων αρνητικών καταστάσεων αντιμετωπίζουμε και ταυτόχρονα την ενδυνάμωσή μας στη δύσκολη καθημερινότητά μας.
Parents-Internet