Γνωριμία νηπίων με το δημοτικό και δράση στη βιβλιοθήκη του δημοτικού

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 15 Μαΐου 2024

Η χαρά που ένιωσαν τα νήπια κατά την επίσκεψή τους στο σχολείο μας ήταν πραγματικά αξέχαστη. Με λαμπερά ματάκια τους και χαμόγελα που φώτισαν τις εκφράσεις τους, αντιλήφθηκαν γνώρισαν το "μεγάλο" σχολείο που θα τα υποδεχτεί με χαρά το νέο έτος. Πραγματοποιήθηκε δράση στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας η οποία ήταν ήταν ιδιαίτερα συναρπαστική. Παρατηρώντας τα βιβλία και τα παιχνίδια, αισθάνθηκαν τη μαγεία της γνώσης και της φαντασίας που προσφέρει η βιβλιοθήκη. Με περιέργεια και ενθουσιασμό ανακάλυψαν τον κόσμο των λέξεων και των ιστοριών, δημιουργώντας μια βαθιά σύνδεση με το περιβάλλον μάθησης που τους περιμένει.

nipia