Ιούνιος 2020 - Me The AI #2.0

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 19 Ιουνίου 2020

1. Τελευταίος μήνας του project μας! Μήνας αξιολόγησης αλλά και ολοκλήρωσης δημιουργίας του Covid-19 ChatBot.

Οι μαθητές του ΣΤ2, αφού εκπαίδευσαν το μοντέλο μηχανικής μάθησης στο machinelearning.co.uk, έλεγξαν την ορθότητα των απαντήσεων του (ποσοστό σχεδόν πάνω από 80% σε όλες τις περιπτώσεις) και τέλος "έτρεξαν" το πρόγραμμα του chatbot σε scratch και αυτό τους πληροφόρησε σε ότι ερωτήθηκε σχετικά με τον Covid-19!

Δείτε το video μας παρακάτω:

2. Τελευταία δράση του μήνα αλλά και του project "Me The AI #2.0", η συμπλήρωση της φόρμας αξιολόγησης από μαθητές και εκπαιδευτικούς.