Απρίλιος/Μάιος 2020 - STEM On Board

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 10 Ιουνίου 2020

1. Ημέρα eTwinning 9 Μαΐου 2020: Τα 3 συνεργάζομενα ελληνικά σχολεία δημιούργησαν μία κοινή παρουσίαση με όλα τα eTwinning έργα των τελευταίων ετών και τις ετικέτες ποιότητας που απέκτησαν. Δείτε το παρακάτω! Happy eTwinning Day!

2. Η εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου μας, κα Σταυρούλα Σκιαδά, δημοσίευσε ένα άρθρο στο European Schoolnet blog (2020 STEM Discovery campaign) σχετικά με το υπέροχο project της ομάδας S (εναέρια γέφυρα και διάβαση πεζών) προκειμένου να γίνει διάχυση του έργου μας. Κάντε κλικ στην εικόνα για να το διαβάσετε:

article in ESblog

3. Ένα υπέροχο ebook για τον κορονοϊό δημιουργήθηκε από τα συνεργαζόμενα σχολεία του project μας μέσω ασύγχρονης και σύγχρονης επικοινωνίας και διδασκαλίας. Ξεφυλλίστε το...

Book titled 'Corona Virus'Read this book made on StoryJumper