Η Ε΄ τάξη στο "Let's Do it GREECE" - Απρίλιος 2018

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 14 Ιουνίου 2018

Οι μαθητές του Ε1 και Ε2 στα πλαίσια της συμμετοχής τους στην εβδομάδα εθελοντισμού (Let's Do it GREECE 23-27/04/2018) εργάστηκαν επί 2 εβδομάδες στο μάθημα των Αγγλικών με θέμα: "Περιβάλλον σε κίνδυνο: Συμμετέχω - Ενημερώνω - Δρω" (Environment in danger: I take part - I inform - I act).

Οι μαθητές χωρίστηκαν σε ομάδες και μετά από άριστη συνεργασία, δημιούργησαν επιτραπέζια παιχνίδια, αφίσες, ενημερωτικά φυλλάδια ακόμα και μπλουζάκια με περιβαλλοντικά μηνύματα! Μέσα από δημιουργική συζήτηση, ερωτηματολόγια και παιχνίδια, οι μαθητές ευαισθητοποιήθηκαν σε θέματα σχετικά με την προστασία του περιβάλλοντος, την ανακύκλωση και την αναγκαιότητα για δράση.

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά!!!

Οι καθηγήτριες Αγγλικής γλώσσας