Ενημέρωση για τον Αγιασμό του νέου σχολικού έτους 22-23 τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 07 Σεπτεμβρίου 2022

AGIASMOSΣας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022 – 2023 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09:30 π.μ. στο προαύλιο του σχολείου. Στην τελετή του Αγιασμού μπορούν να παρευρίσκονται και οι γονείς των Α, Β και Γ τάξεων. Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί μαζί με το 9ο Νηπιαγωγείο.

(Επειδή αναμένουμε από μέρα σε μέρα το υγειονομικό πρωτόκολλο που θα ορίζει, μεταξύ άλλων, αν θα γίνει για όλο το σχολείο στο προαύλιο, με ή χωρίς την παρουσία γονέων ή στις τάξεις, άμεσα και  με νεότερο ηλεκτρονικό μας μήνυμα θα ενημερωθείτε σχετικά.)

Στη συνέχεια οι μαθητές θα μπουν στις τάξεις όπου θα γίνει η πρώτη γνωριμία με τον δάσκαλο/α τους. Την ίδια ημέρα θα μοιραστούν στα παιδιά και τα βιβλία τους. Για τον λόγο αυτό θα πρέπει οι μαθητές να έχουν μαζί την τσάντα τους.

Αν κάποιος γονέας επιθυμεί βεβαίωση για την εργασία του παρακαλείται να συμπληρώσει την παρακάτω φόρμα πατώντας πάνω στο σύνδεσμο:

Στις 10:30 π.μ. περίπου θα σχολάσουν οι μαθητές όλων των τάξεων.

Από την επόμενη   μέρα το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά με όλα τα τμήματα και για όλες τις τάξεις με ώρες αποχώρησης τις 13:15-14:55-15:50-17:30 σύμφωνα  με την επιλογή σας. Επειδή τα σχολικά γεύματα δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη παρακαλώ φροντίστε ώστε τα παιδιά να έχουν μαζί το φαγητό  τους. Δεν υπάρχει δυνατότητα για να ζεσταθεί παρά μόνο φύλαξή του σε ψυγείο. Τα τάπερ να γράφουν τα ονόματα των παιδιών.

Προσοχή από την επομένη στις 13:15 οι μαθητές και τα αδέρφια αυτών  της Α και Β΄ τάξης θα σχολούν καθημερινά από την οδό Θεσσαλονίκης. Όλα τα υπόλοιπα σχολάσματα θα γίνονται από την οδό Μαιάνδρου.

Παρακαλούμε να ελέγχετε καθημερινά το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο σας προκειμένου να ενημερώνεστε έγκαιρα και έγκυρα για όλες τις δράσεις/δραστηριότητες του σχολείου.

Με τις θερμότερες ευχές μας για μια ευχάριστη και δημιουργική χρονιά !

Από τον Σύλλογο Διδασκόντων